Bērnu nometnes
Atpakaļ uz jaunumiem

02.06.2021

No 14. jūnija – bērnu nometnes

Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie grozījumi MK noteikumos paredz atļaut bērnu vasaras nometņu darbību no 14. jūnija. Paredzēts, ka vienā grupā drīkstēs būt ne vairāk kā 20 dalībnieku. Nometnēs, kas tiek organizētas brīvā dabā vai atsevišķās ēkās, ir pieļaujama vairāku grupu dalība, ja tiek veikti visi nepieciešamie epidemioloģiskās drošības pasākumi un nodrošināts, ka šo grupu dalībnieki un personāls nometnes darbības laikā nesastopas.

Nometnē varēs piedalīties:

  • tikai tie darbinieki, kuriem pēdējo 48 stundu laikā pirms nometnes sākuma ir veikts SARS-CoV-2 vīrusa RNS noteikšanas tests un tas ir negatīvs, kā arī atkārtots tests tiek veikts nometnes norises laikā reizi nedēļā;
  • bērni, kuriem pēdējo 48 stundu laikā pirms nometnes sākuma ir veikts SARS-CoV-2 vīrusa RNS noteikšanas tests un tas ir negatīvs, kā arī atkārtots tests tiek veikts nometnes norises laikā ar 7 dienu intervālu.

Ja bērnam vai pieaugušajam ir iespēja apliecināt, ka ir izslimota Covid-19 infekcija vai ir pilnībā veikts Covid-19 vakcinācijas process, tad testēšanu pirms nometnes nav nepieciešams veikt, informē Izglītības un zinātnes ministrija.

Piesardzības pasākumi nometnēs, īsa rokasgrāmata bērnu nometņu vadītājiem - ŠEIT.

Avots: https://lvportals.lv/skaidrojumi/328745-gaidamie-atvieglojumi-vakcinetajiem-un-covid-19-parslimojusajiem-junija-2021