97. Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā
Atpakaļ uz jaunumiem

01.03.2022

2022.gadā no 25. līdz 27.februārim Ķīpsalas peldbaseinā notika 97. Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā, kurā piedalījās ne tikai Latvijas peldētāji, bet arī augsta līmeņa sportisti no ārzemēm. Latvijas atklātais čempionāts ir FINA apstiprinātas FINA pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensības, kas nozīmē, ka sportistiem šajās sacensībās paralēli Latvijas čempiona titulam bija iespēja cīnīties arī par pasaules čempionāta kvalifikācijas normatīvu izpildi. Trīs dienu garumā no rītiem peldētāji startēja priekšsacīkstēs, bet vakaros finālos cīnījās par medaļām. Kopumā čempionātā tika sadalīti 32 medaļu komplekti individuālajās distancēs un 8 komplekti stafešu peldējumos.

Pirmajā sacensību dienā sporta skolas un treneres Jūlijas Kuzminas audzēkne Ieva Maļuka palika nepārspēta 100m tauriņstilā (1:01.51), savukārt otrajā sacensību dienā līdz nacionālajam rekordam Ievai pietrūka pavisam nedaudz- 200m brīvā stila peldējumā viņa finišēja pēc divām minūtēm un 02.28 sekundēm (2:02.28). Ar to bija pietiekami, lai izcīnītu pārliecinošu uzvaru šajā distancē. Tāpat Ieva ierindojās 2.vietā 50m tauriņstilā un 100m brīvā stila distancē. 3.vietā Maļuka palika 50m brīvā stila finālā.

Marta Valkovska, arī J.Kuzminas audzēkne, ieguva sudraba medaļu 50m brasā, bet 100m brasā palika 3.vietā.

Trīs reizes uz goda pjedestāla kāpa arī Andreja Ostrovska audzēknis Toms Veinbergs: 2.vieta 50m un 100m uz muguras, 3.vieta 100m brīvā stila distancē. Vēl divi A.Ostrovska sportisti Emīls Pauls Mortuzāns (50m tauriņstils) un Marija Goberga (200m komplekss) ieguva bronzas godalgas.

Skolas sporta trenera Vitālija Solovjova audzēkņi Jegors Mihailovs un Artūrs Liepa arī nepalika bez medaļām. Mihailovs divreiz ierindojās 3.vietā- 200m un 400m brīvā stilā, bet Artūrs Liepa ieguva 2.vietu un sudraba medaļu garajā 1500m brīvā stila distancē.

Apsveicam sporta skolas audzēkņus un viņu trenerus ar lieliskiem panākumiem!