Dāvis Mazais izcīna sudrabu Pasaules čempionātā jauniešiem
Atpakaļ uz jaunumiem

31.10.2023

No 20. līdz 28. oktobrim Spānijā, Kadizā norisinājās Pasaules čempionāts jauniešiem un junioriem IQFoil klasē. Latviju Jāņa Preisa, Arņa Kraukļa un Raita Škutāna pavadībā pārstāvēja Dāvis Mazais, Kārlis Meņģelsons, Gustavs Feņuks, Viljams Preiss, Dāvis Škutāns, Arvils Spīgēns un Kristers Krauklis.

RBJSS "Rīdzene" izglītojamais Dāvis Mazais izcīnīja 2.vietu. 🏆

Kvalifikācijā Mazais savā grupā no sešiem braucieniem trijos bija pirmais, kā arī guva pa vienai otrajai, trešajai un sestajai pozīcijai, meistarsacīkstes turpinot zelta flotē. Noslēdzoties pamatsacensībām, latvietis bija trešais aiz diviem itāļiem Leonardo Tomasīni un Federiko Pilloni.

Vispirms ceturtdaļfinālā ceturtās līdz desmitās pozīcijas īpašnieki cīnījās par vēl divām vietām pusfinālā, kur dalību jau bija nodrošinājuši Pilloni un Mazais. Savukārt no četriem pusfinālistiem divi izcīnīja vietas finālā, kur jau viņus gaidīja Tomasīni.

Pusfinālā Mazais piekāpās tikai polim Igoram Levinskim, abiem pievienojoties Tomasīni fināla trijniekā. Finālā priekšpēdējā nogrieznī vadībā izvirzījās jaunākais no finālistiem Levinskis, taču polis aizķēra pēdējo boju, kā rezultātā abi konkurenti viņu apdzina, Tomasīni finišējot pirmajam, bet Mazajam izcīnot otro vietu 139 sportistu konkurencē no 28 valstīm.

Dāvis Mazais ir Latvijas Olimpiskās vienības sudraba sastāva sportists.

Sacensības “IQfoil” klasē būs nākamā gada Parīzes olimpisko spēļu programmā.

   

   

   

   

 

No sirds sveicam Dāvi un trenerus, kā arī lepojamies ar visiem sportistiem no Latvijas! 🤩 

Vairāk info un attēli: https://sports.riga.lv/lv/sports?target=news_item&news_item=davis-mazais-izcina-sudrabu-pasaules-cempionata-jauniesiem-12065 

Visi rezultāti: https://2023iqyjworlds.sailti.com/en/default/races/race-resultsall