Pasaules čempionāts Techno293 klasē vindserfingā
Atpakaļ uz jaunumiem

09.11.2021

30.oktobrī, Torbolē, Itālijā, Gardas ezerā noslēdzās Pasaules čempionāts Techno293 klasē, kurā mūsu audzēknis izcīna 1. vietu!

Sešu dienu garumā no trīs kontinentiem, 300 sportisti cīnījās par 2021.gada pasaules čempiona titulu Techno293 klasē U13, U15 un U17 grupās. 

Latviju šajā čempionātā pārstāvēja 12 sportisti no diviem klubiem Rietumkrasts un 360, kā arī mūsu sporta skolas audzēkņi. Šis čempionāts bija notikumiem un pārbaudījumiem bagāts, kā arī daudziem jauniem sportistiem, tas bija liels pārdzīvojums. Regates sākumā treneriem bija solījums no klases pārstāvja, ka visa regate notiks pie Oras (dienvidu vēja), bet te iejaucās Peler (ziemeļu vējš), kurš pūta tik stipri, ka Orai vairs nepietika jaudas dienas otrajā pusē un līdz saulrietam tā pienācīgi "neiepūta," tādēļ atlikušās regates dienas notika pie Peler agri no rīta, kad saule vēl nebija pacēlusies virs kalniem. 

Vislielākā intriga notika U13 grupā, kur finālā starp itāļiem Mathias Bortolotti ITA82 un Pierluigi Caproni ITA10 vien šķīra 0,7 punkti. Otra vērā ņemama cīņa notika starp Kristeru Kraukli LAT21 un poli Jan (Jhonny) Melsztynski POL138, kur finālā Kristers izrāva uzvaru 5,0 grupā. Jāatgādina, ka Techno293 klasi šogad pirmo reizi iekļāva U13 grupu Eiropas un Pasaules čempionāta kalendārā un kopš Eiropas čempionāta tiek izcelta grupa sportistu, kuri ir pieteikuši tikai vienu buru līdz 5,0 kvm, kā arī klase pie tā neapstājas un kopā ar ražotāju ir nonākusi pie slēdziena, ka uz 2022.gada Eiropas čempionātu 5,0kvm bura būs One design dakrona bura, kuru būs iespējams noīrēt.

Visi sacensību rezultāti pieejami šeit:

https://worlds2021.techno293.org/

 

Sveicam Kristeru Kraukli ar izcīnīto čempiona titulu, pārējos sportistus un trenerus Arni Kraukli, Jāni Preisu ar lielisiem panākumiem!