Par mums

Rīgas dome 2019.gada 27. februārī pieņēma lēmumu reorganizēt divas pašvaldības dibinātas sporta skolas Bērnu un jaunatnes sporta skolu “Rīdzene” un Rīgas 3.bērnu un jaunatnes sporta skolu, izveidojot jaunu sporta izglītības iestādi Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skolu “Rīdzene” .

Rīgas bērnu un jaunatnes sporta skola “Rīdzene” (turpmāk – Sporta skola) ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības dibināta un Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta (turpmāk – RVP IKSD) pakļautībā esoša profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāde, kura īsteno profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas boksā, basketbolā, paukošanā, peldēšanā, smaiļošanā un kanoe, veicinot šo sporta veidu attīstību Rīgas pilsētā.

Sporta skola savu darbību uzsāka 2019.gada 1.augustā.  Sporta skolas direktore ir Zane Drozda. Juridiskā adrese ir Dumbrāja
iela 27, Rīga, LV-1067

Vēsture

“Sports ir daļa no ikviena cilvēka mantojuma, un to nekas nevar aizstāt”

Pjērs de Kubertēns

BJSS “Rīdzene” bija viena no pirmajām sporta skolām, kas tika dibināta 1956. gadā – 2. Bērnu un jaunatnes sporta skola, kura vēlāk ieguva “Rīdzenes” nosaukumu.

No pirmsākumiem sporta skolā darbojas basketbola, smaiļošanas un kanoe airēšanas nodaļas, 60-tajos gados pievienojās: dāmu sporta veids – mākslas vingrošana; 1990. gadā – airēšanas slaloms; bet no 2002. gada sporta skolai pievienojās brīvā cīņa un grieķu – romiešu cīņa. Sporta skolās darbības laikā ir bijuši arī sporta veidi kā modernā trīscīņa, kuras pēc tam pārtapa modernajā pieccīņā, galda teniss. Savukārt, 2009.gada nogalē sporta skolu reorganizācijas ietvaros, basketbola nodaļa tika pārcelta uz Rīgas Basketbola skolu, māksla vingrošana - uz Rīgas Vingrošanas skolu, un brīvā cīņa un grieķu-romiešu cīņa - uz Krišjāņa Kundziņas brīvās cīņas sporta skolu, un sporta skolai "Rīdzene" ar 2010.gada janvāri pievienojās peldēšanas sports.

Starp sporta skolas beidzējiem, ir daudz sabiedrībā pazīstamu un ievērojamu cilvēku, kuri veiksmīgi strādā savā profesijā, tie ir treneri, ārsti, mākslinieki, sabiedriskie darbinieki, ministrijas pārstāvji, politiķi, TV un radio darbinieki un daudzās citās sfērās strādājošie: Pēteris Višņēvics, Roberts Štelmahers, Aigars Zeidaks, Igors Miglinieks, Kārlis Muižnieks, Tamāra Hendele, Andris Vanags, Skaidrīte Budovska-Smildziņa, Gundars Vētra, Varis Vētra, Inita Kresa (Rītiņa), Māris Gulbis, Normunds Puķe, Jānis Ērenbergs, Edgars Jeromanovs, Uldis Višņēvics, Jānis Anmanis, Elīna Babkina, Latvijas Republikas eksprezidents Valdis Zatlers. Sporta skolas smaiļošanas un kanoe airēšanas nodaļu absolvējuši Olimpisko spēļu dalībnieki Krists Straume, Miķelis Ežmalis, Aleksejs Rumjancevs, Lāsma Liepa, peldēšanas nodaļas absolventi – olimpisko spēļu dalībniece Gabriela Ņikitina, Latvijas Republikas izlases dalībnieki Daniils Bobrovs, Ģirts Feldbergs, Emīls Pone.
Rīgas 3. bērnu un jaunatnes sporta skola ir dibināta 1956.gada 15. jūlijā. No pirmsākumiem sporta skolā darbojās basketbola, vingrošanas, riteņbraukšanas, vieglatlētikas, futbola, galda tenisa, slēpošanas, volejbola un peldēšanas nodaļas. 

Noteikti, ka sporta skolas lepnums ir viens no izcilākajiem basketbola treneriem Artūrs Puravs, kurš Rīgas 3.bērnu un jaunatnes sporta skolā nostrādāja no 1965.gada 1.septembra līdz 1999.gada 21.augustam. Vairāk nekā trīsdesmit darba gados izaudzinātas daudzas jauno basketbolistu paaudzes. Trenera Purava audzēkņi: Andris Simanovičs, Aivars Kalnenieks, Juris Visockis, Kārlis Jansons un Edvīns Dreibergs ilgus gadus spēlēja Latvijas meistarkomandās, Ainārs Bagatskis kļuvis par atjaunotās valstsvienības rezultatīvāko spēlētāju un veiksmīgu treneri. 

Starp sporta skolas beidzējiem, ir daudz sabiedrībā pazīstamu un ievērojamu cilvēku, kuri veiksmīgi strādā savā profesijā. Daļa savu dzīvi saistījuši ar sportu, kļūstot par izciliem sportistiem, pedagogiem, sporta darba organizatoriem vai vienkārši „labiem cilvēkiem”. Skola devusi rūdījumu dzīvei daudziem Latvijas sabiedrībā plaši pazīstamiem cilvēkiem. Sporta skolas vārdu nesuši tādi sportisti kā Dzintars Lācis (riteņbraukšana), Aigars Bārenis (riteņbraukšana), Ivars Fels (riteņbraukšana), Ivars Geidāns (riteņbraukšana), Edīte Tuča (basketbols), Juris Visockis (basketbols), Kārlis Jansons (basketbols), Edvīns Dreibergs (basketbols), Māris Riekstiņš (basketbols), Arvīds Grigaļavičus, Arnis Vecvagars (basketbols).
Ieva Veinberga (basketbols), Ieva Vītola (basketbols), Liene Stalidzāne (basketbols).